Články

Všechny články

Testování vody v českých řekách: Denně posíláme do moře miliardy mikroplastů

Praha/Ústí nad Labem - 21. března 2019: Devět z deseti vzorků vody z Vltavy a Labe obsahuje mikroplasty. (1) V rámci kampaně Plast je past odebrala organizace Greenpeace loni v září vzorky v Praze, Ústí nad Labem a Hřensku. Nejvíce mikroplastů - 18 kusů v litrovém vzorku - bylo ve vodě získané poblíž výpustě čistírny odpadních vod v Ústí nad Labem-Neštěmicích.

Evropská unie chce zakázat mikroplasty v kosmetice, hnojivech a barvách

Tisková zpráva Greenpeace

Společný tiskový komentář Hnutí DUHA, Calla a Greenpeace

Německo by mělo ukončit spalování uhlí v roce 2038 či již 2035. Jde o kompromis s “uhelnými” regiony - Jasný plán na proměnu energetiky potřebuje i ČR.
Podpořte nás

Milí přátelé,
Vy, kteří považujete naši práci za přínosnou a jste ochotni pomoci naší nezávislé tvorbě.

PODPOŘTE NÁS

Pravda o očkování - Anite Petek

Anita Petek, Švýcarka, expert na očkování uznávaný i lékaři s profesorskými a mnoha jinými tituly. Ona sama lékařem není, prostudovala, ale, a analyzovala více než třicet tisíc stránek informací, studií a výzkumů, týkajících se očkování, jako prevence proti smrtelným nemocem. Začala zprávami a informacemi už o vzniku, nebo, chcete-li, objevu očkování. Dospěla k názoru, že očkování přináší více utrpení a smrti, než jakékoli jiné aktivity v oblasti „vědecké“ medicíny. Nabízíme část jejích poznatků, které se stávají jen velmi těžce veřejně známými.

Jak poznáte, že jste zdraví

Zdravý člověk nepochybuje o tom, že je zdravý. Nemocný člověk ví, že mu něco je a že je třeba to řešit. Ale co když jste někde mezi? Nebo co když jste se rozhodli se vyléčit přírodně a sami, změnou života a jste v procesu někde uprostřed a nejste si jistí, jestli jste už zdrávi? Co je vlastně "normální"? Jak se cítí zcela zdravý člověk?

Vědecké aspekty Agnihotry III - půda

Účinky Agnihotry a Agnihotra popela na půdu / Dr. Ulrich Berk: O tom, jak Agnihotra čistí naší atmosféru a vodní zdroje, se už psalo. Nyní se podíváme jaký účinek má Agnihotra na půdu. Lidé si ani neuvědomují, jak je půda důležitá. Je zřejmé, že naše životy závisí na tenké vrstvě půdy s humusem, protože se všichni živíme rostlinami (ten, kdo není vegetarián, to dělá nepřímo) a většina rostlin ke svému růstu potřebuje půdu.

Rodinná pouta

Moje kamarádka mi kdysi vyprávěla, jak v obchodě u pokladny před ní stáli 3 lidé, jeden mladý pár a s nimi babička jednoho z nich. Vyložili zboží na pás a ten mladý muž vzal přepážku a oddělil jejich nákup od nákupu té staré paní a odůvodnil to tím, aby se to „nemotalo“. Pak ji nechali, aby si to sama dala do tašky a společně odešli, aniž by jí vzali tašku s nákupem…

Tisková zpráva Greenpeace - jednorázové plasty

114 tisíc lidí vyzývá ministra Brabce, aby podpořil přísnější opatření na omezení jednorázových plastů.

Vědecké aspekty Agnihotry I - vzduch

Čištění atmosféry pomocí Agnihotry / Dr. Ulrich Berk: Hlavní poselství Homa terapie zní: Agnihotra čistí a léčí atmosféru - uzdravená atmosféra zase léčí životní prostředí, rostliny, zvířata a lidi. Jak se to dá pochopit z pohledu moderní vědy? Může výzkum takové prohlášení potvrdit nebo vyvrátit?

Tisková zpráva Greenpeace a Hnutí DUHA

Německý velvyslanec převzal petici za záchranu Hambašského lesa. Za týden ji podepsalo téměř 14 000 Čechů

Vědecké aspekty Agnihotry IV - radioaktivita

Agnihotra a radioaktivita / Dr. Ulrich Berk: ,,V průběhu Agnihotra obřadu kouř z ohně přitahuje a neutralizuje všechny škodlivé a radioaktivní částice v atmosféře na velmi jemné úrovni. Nic se nezničí, pouze přemění.“ (Vasant V. Paranjpe, Homa terapie - naše poslední šance, str.21).
Bakteriální zatížení vzduchu se před a po Agnihotře měří s pomocí Petriho misek

Vědecké aspekty Agnihotry - úvod

Agnihotra z vědeckého pohledu / Dr. Ulrich Berk: Mnoho lidí již získalo zkušenosti, jak Agnihotra příznivě působí na lidské zdraví, zvířata, rostliny a životní prostředí. Pokud se spolehnou na tyto osobní zkušenosti, nepotřebují žádné vědce k tomu, aby potvrdili její pozitivní účinky. Vlastní zkušenost je dostatečným důvodem k tomu, aby pokračovali v provádění léčebného ohně. Vědecké důkazy pro ně nejsou zcela nutné.

Tisková zpráva Greenpeace - poplatky za těžbu hnědého uhlí

Rezignací na zvýšení poplatků z těžby by vláda porušila svůj program. Ve prospěch uhlobaronů.

Vědecké aspekty Agnihotry II - voda

Čištění vody prostřednctvím Agnihotry / Dr. Ulrich Berk: Vědecké experimenty ukázaly, že Agnihotra čistí vzduch od patogenních bakterií, neutralizuje škodlivé chemické látky ve vzduchu, jako je NOx (oxid dusíku) a SOx (oxid síry). Snižuje rovněž množství částic ve vzduchu, které jsou škodlivé pro náš dýchací systém.

Tisková zpráva Greenpeace - pralesy

Vyšetřování Greenpeacu ukazuje, že kácení pralesů se přesouvá na Papuu.
Celkem: 51 článků